Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow

Fra Eryone, Kina PLA

  • Arctic Blue
  • Frost Mint
  • Grand Canyon Red
  • Maple Syrup Amber
  • Navajo Pottery Red
  • Salt Flat Veins
  • Totem Engraving
  • Zebra Stone

Hvordan printer jeg det?

Dyse
190-220 °C
Bed
55-71 °C
Diameter
1.75 mm

Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow kort fortalt

Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow er PLA-filament fra Eryone, et mærke fra Kina. Print det med dysen på 190-220 °C og printpladen på 55-71 °C. Fås i 8 farver, på 1 kg-spoler.

Materiale
PLA
Dyse
190-220 °C
Bed
55-71 °C
Diameter
1.75 mm
Spolestørrelser
1 kg
Farver
8
Alle specifikationer

Farver for Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow

    • Arctic Blue
    Arctic Blue Højt flow (hurtig printning)
    • Frost Mint
    Frost Mint Højt flow (hurtig printning)
    • Grand Canyon Red
    Grand Canyon Red Højt flow (hurtig printning)
    • Maple Syrup Amber
    Maple Syrup Amber Højt flow (hurtig printning)
    • Navajo Pottery Red
    Navajo Pottery Red Højt flow (hurtig printning)
    • Salt Flat Veins
    Salt Flat Veins Højt flow (hurtig printning)
    • Totem Engraving
    Totem Engraving Højt flow (hurtig printning)
    • Zebra Stone
    Zebra Stone Højt flow (hurtig printning)

Hvor kan man købe Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow

Butikker, der sender til dig, med producentens egen først. En butik viser én spole fra serien, 1,75 mm, 1 kg, hvor den sælges: vælg farve og størrelse på butikkens side.

Eryone Officiel butik

Bedst for USA: Eryones globale butik

Købt direkte fra Eryone, fra butikken der betjener dit område.

$30.95 Pris hos Eryone, kontrolleret 12. oktober 2026
Amazon

Søg efter Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow på Amazon. Linket åbner Amazon for dit eget land, hvor det findes.

Søg på Amazon Affiliatelink

Affiliate-oplysning: Nogle links på denne side er affiliate-links. Vi kan tjene provision, hvis du foretager et køb, uden ekstra omkostning for dig. Som Amazon-associeret tjener vi på kvalificerende køb.

Printere til Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow

PLA er et grundmateriale, som stort set alle 3D-printere kan printe: 747 af de 747 printere i vores katalog printer det godt. Nedenfor er dem, SimplyPrint-brugere printer mest med.

Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow i en AMS, CFS eller ACE Pro og dets NFC-tag

I en multimaterialeenhed

PLA er den type filament, multimaterialeenheder er lavet til.

Open Filament Database registrerer endnu ikke spolens størrelse eller, om den er af pap: Kontrollér, at den passer i din enhed.

NFC- og RFID-tags

Så vidt vi ved, sætter Eryone ikke tags på sine spoler. SimplyPrint skriver et til det system, du bruger, så spolen fungerer som systemproducentens egen:

OpenPrintTag: SimplyPrint skriver et tag til denne spole, så Prusa-printere læser den som deres egen.

QidiTech: SimplyPrint skriver et tag til denne spole, så QIDI-printere læser den som deres egen.

OpenSpool: SimplyPrint skriver et åbent OpenSpool-tag, som alle OpenSpool-læsere kan læse.

OpenTag: SimplyPrint skriver et åbent OpenTag-tag, som alle OpenTag-læsere kan læse.

Creality CFS: SimplyPrint skriver et tag til denne spole, så Creality-printere læser den som deres egen.

Anycubic ACE: SimplyPrint skriver et tag til denne spole, så Anycubic-printere læser den som deres egen.

ELEGOO Canvas: SimplyPrint skriver et tag til denne spole, så ELEGOO-printere læser den som deres egen.

TigerTag: SimplyPrint skriver et åbent TigerTag-tag, som alle TigerTag-læsere kan læse.

Bambu Lab og Snapmaker U1-tags er signeret af printerproducenten, så vi kan ikke skrive til dem, men vi kan skrive til de andre. På disse printere holder SimplyPrint i stedet styr på spolen.

Læs fra NFC-tag
Mærke
Materiale
Farve
Spole
Resterende vægt 0 g af 1000 g
SimplyPrint OpenSpool OpenTag Bambu Lab Creality OpenPrintTag TigerTag

Slicerprofiler for Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow

Ingen slicer har så vidt vi ved en egen profil til det. Start med din slicers generiske PLA-profil, og indstil temperaturerne ovenfor.

Specifikationer for Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow

Temperaturer, materiale og spoler, som Eryone angiver dem i Open Filament Database.

Printning

Dysetemperatur 190-220 °C
Printpladetemperatur 55-71 °C
Hærdet dyse Ikke angivet som abrasivt

Materiale

Materiale PLA
Egenskaber Højt flow (hurtig printning)
Densitet 1.25 g/cm³
Mærke fra Kina

Spoler

Diameter 1.75 mm
Spolestørrelser 1 kg
Farver 8
Refills uden spole Ukendt

Dokumenter

Teknisk datablad Hent fra Eryone

Er dataene forkerte? Rediger dem i Open Filament Database: Rettelsen vises på denne side ved næste import. Filamentets fil på GitHub

Sammenlign Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow med lignende filamenter

Samme type filament fra andre mærker med lignende finish og temperaturer, som du kan købe.

Ofte stillede spørgsmål

Hvilken temperatur skal jeg printe Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow ved?

Eryone angiver en dyssetemperatur på 190-220 °C og en printpladetemperatur på 55-71 °C. Start midt i intervallet, og tilpas til din printer.

Hvilke 3D-printere kan printe Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow?

Næsten alle: PLA er et basismateriale, som næsten alle 3D-printere kan printe, og 747 af de 747 printere i vores katalog kan printe det godt.

Har Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow et NFC- eller RFID-tag?

Ikke fra Eryone, så vidt vi ved. SimplyPrint kan skrive en tag til den til OpenPrintTag, QidiTech, OpenSpool, OpenTag, Creality CFS, Anycubic ACE, ELEGOO Canvas og TigerTag, så spolen fungerer som systemproducentens egen.

Findes der en slicerprofil til Eryone PLA Matte High Speed Rock Rainbow?

Ikke en af deres egne, så vidt vi ved. Brug din slicers generiske PLA-profil med temperaturerne ovenfor.

Filamentdata: Open Filament Database, et åbent katalog vedligeholdt af fællesskabet, som SimplyPrint hjælper med at drive. Brugstal, printerbedømmelser og NFC-understøttelse er SimplyPrints egne.