SMART MATERIALS 3D PEEK

Fra SMART MATERIALS 3D, Spania PEEK

  • Natural

Hvordan skriver jeg det ut?

Dyse
360-420 °C
Printplate
120-160 °C
Diameter
1.75 mm

SMART MATERIALS 3D PEEK på et øyeblikk

SMART MATERIALS 3D PEEK er PEEK-filament fra SMART MATERIALS 3D, et merke fra Spania. Skriv det ut med dysen på 360-420 °C og printplaten på 120-160 °C. Den finnes i 1 farge, på 1 kg-spoler.

Materiale
PEEK
Dyse
360-420 °C
Printplate
120-160 °C
Diameter
1.75 mm
Spolestørrelser
1 kg
Farger
1
Alle spesifikasjoner

SMART MATERIALS 3D PEEK-farger

    • Natural
    Natural

Hvor kan du kjøpe SMART MATERIALS 3D PEEK

Vi kjenner foreløpig ikke til noen butikk som selger det. Amazon kan ha det.

Amazon

Søk etter SMART MATERIALS 3D PEEK på Amazon. Lenken åpner Amazon for landet ditt, hvis det finnes en.

Søk på Amazon Partnerlenke

Informasjon om partnerlenker: Enkelte lenker på denne siden er partnerlenker. Vi kan motta provisjon hvis du kjøper noe, uten ekstra kostnad for deg. Som Amazon-partner tjener vi på kvalifiserte kjøp.

Printere som fungerer godt med SMART MATERIALS 3D PEEK

21 printere i katalogen vår skriver ut Høytemperatur (PEI, PEEK, PEKK) bra, basert på temperaturene, kabinett og ekstruder. De som brukes mest med SimplyPrint, vises først.

SMART MATERIALS 3D PEEK i en AMS, CFS eller ACE Pro, og NFC-brikken

I en enhet for flere materialer

Open Filament Database registrerer foreløpig ikke spolens størrelse eller om den er av papp: Sjekk at den passer i enheten din.

NFC- og RFID-brikker

Vi kjenner ikke til at SMART MATERIALS 3D setter brikker på spolene sine. SimplyPrint programmerer en for systemet du bruker, slik at spolen fungerer som systemprodusentens egen:

OpenPrintTag: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at Prusa-printere leser den som sin egen.

QidiTech: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at QIDI-printere leser den som sin egen.

OpenSpool: SimplyPrint programmerer en åpen OpenSpool-brikke, som enhver OpenSpool-leser kan lese.

OpenTag: SimplyPrint programmerer en åpen OpenTag-brikke, som enhver OpenTag-leser kan lese.

Creality CFS: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at Creality-printere leser den som sin egen.

Anycubic ACE: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at Anycubic-printere leser den som sin egen.

ELEGOO Canvas: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at ELEGOO-printere leser den som sin egen.

TigerTag: SimplyPrint programmerer en åpen TigerTag-brikke, som enhver TigerTag-leser kan lese.

Bambu Lab og Snapmaker U1-brikker er signert av printerprodusenten, så vi kan ikke skrive til dem, men vi kan skrive til de andre. På disse printerne holder SimplyPrint oversikt over spolen i stedet.

Les fra NFC-brikke
Merke
Materiale
Farge
Spole
Gjenværende vekt 0 g av 1000 g
SimplyPrint OpenSpool OpenTag Bambu Lab Creality OpenPrintTag TigerTag

Slicerprofiler for SMART MATERIALS 3D PEEK

Ingen slicer vi kjenner til har en egen profil for det. Start med slicerens generiske PEEK-profil og angi temperaturene ovenfor.

Spesifikasjoner for SMART MATERIALS 3D PEEK

Temperaturer, materiale og spoler, slik SMART MATERIALS 3D oppgir dem i Open Filament Database.

Print

Dysetemperatur 360-420 °C
Printplatetemperatur 120-160 °C
Herdet dyse Ukjent

Materiale

Materiale PEEK
Egenskaper Ukjent
Tetthet 1.3 g/cm³
Merke fra Spania

Spoler

Diameter 1.75 mm
Spolestørrelser 1 kg
Farger 1
Påfyll uten spole Ukjent

Er disse dataene feil? Rediger dem i Open Filament Database: Endringen vises på denne siden ved neste import. Filamentets fil på GitHub

Sammenlign SMART MATERIALS 3D PEEK med lignende filamenter

Samme type filament fra andre merker, med lignende overflate og temperaturer, som du kan kjøpe.

Ofte stilte spørsmål

Hvilken temperatur skal jeg printe SMART MATERIALS 3D PEEK ved?

SMART MATERIALS 3D oppgir en dysetemperatur på 360-420 °C og en printplatetemperatur på 120-160 °C. Begynn midt i intervallet og juster for printeren din.

Hvilke 3D-printere kan skrive ut SMART MATERIALS 3D PEEK?

21 printere i katalogen vår skriver det ut bra, basert på temperaturene, kabinett og ekstruder, for eksempel Bambu Lab H2S Combo, Bambu Lab H2D Combo og Bambu Lab H2S.

Har SMART MATERIALS 3D PEEK en NFC- eller RFID-brikke?

Ikke fra SMART MATERIALS 3D, så vidt vi vet. SimplyPrint kan skrive en brikke for den til OpenPrintTag, QidiTech, OpenSpool, OpenTag, Creality CFS, Anycubic ACE, ELEGOO Canvas og TigerTag, slik at spolen fungerer som systemprodusentens egen.

Finnes det en slicerprofil for SMART MATERIALS 3D PEEK?

Ikke en egen variant vi kjenner til. Bruk slicerens generiske PEEK-profil med temperaturene ovenfor.

Filamentdata: Open Filament Database, en åpen katalog vedlikeholdt av fellesskapet som SimplyPrint bidrar til å drive. Bruksdata, printervurderinger og NFC-støtte tilhører SimplyPrint.