FormFutura Kratos PC CF10

Fra FormFutura, Nederland PC

  • Black

Hvordan skriver jeg det ut?

Dyse
270-310 °C
Printplate
100-130 °C
Diameter
1.75 mm

FormFutura Kratos PC CF10 på et øyeblikk

FormFutura Kratos PC CF10 er PC-filament fra FormFutura, et merke fra Nederland. Skriv det ut med dysen på 270-310 °C og printplaten på 100-130 °C. Det er slipende: bruk en dyse i herdet stål. Den finnes i 1 farge, på 500 g, 1 kg, 2.3 kg, 4.5 kg og 8 kg-spoler.

Materiale
PC
Dyse
270-310 °C
Printplate
100-130 °C
Diameter
1.75 mm
Spolestørrelser
500 g, 1 kg, 2.3 kg, 4.5 kg og 8 kg
Farger
1
Herdet dyse
Nødvendig
Alle spesifikasjoner

FormFutura Kratos PC CF10-farger

    • Black
    Black Slipende · Karbonfiberfylt

Hvor kan du kjøpe FormFutura Kratos PC CF10

Butikker som sender til deg, med produsentens egen først. En butikk viser én spole fra serien, 1,75 mm, 1 kg, der den selges. Velg farge og størrelse på butikkens side.

FormFutura Offisiell butikk

Best for USA: FormFuturas globale butikk

Kjøpt direkte fra FormFutura, fra butikken som betjener området ditt.

Amazon

Søk etter FormFutura Kratos PC CF10 på Amazon. Lenken åpner Amazon for landet ditt, hvis det finnes en.

Søk på Amazon Partnerlenke

Informasjon om partnerlenker: Enkelte lenker på denne siden er partnerlenker. Vi kan motta provisjon hvis du kjøper noe, uten ekstra kostnad for deg. Som Amazon-partner tjener vi på kvalifiserte kjøp.

Printere som fungerer godt med FormFutura Kratos PC CF10

68 printere i katalogen vår skriver ut Polycarbonate (PC) + Karbonfiber- og glassfiberforsterket bra, basert på temperaturene, kabinett og ekstruder. De som brukes mest med SimplyPrint, vises først.

FormFutura Kratos PC CF10 i en AMS, CFS eller ACE Pro, og NFC-brikken

I en enhet for flere materialer

Fiberfylt og abrasivt: Det sliter på deler som ikke er herdet. Sjekk at produsenten av multimaterialenheten tillater abrasivt filament før du laster det inn der.

Open Filament Database registrerer foreløpig ikke spolens størrelse eller om den er av papp: Sjekk at den passer i enheten din.

NFC- og RFID-brikker

Vi kjenner ikke til at FormFutura setter brikker på spolene sine. SimplyPrint programmerer en for systemet du bruker, slik at spolen fungerer som systemprodusentens egen:

Creality CFS: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at Creality-printere leser den som sin egen.

Anycubic ACE: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at Anycubic-printere leser den som sin egen.

OpenPrintTag: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at Prusa-printere leser den som sin egen.

ELEGOO Canvas: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at ELEGOO-printere leser den som sin egen.

OpenSpool: SimplyPrint programmerer en åpen OpenSpool-brikke, som enhver OpenSpool-leser kan lese.

QidiTech: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at QIDI-printere leser den som sin egen.

OpenTag: SimplyPrint programmerer en åpen OpenTag-brikke, som enhver OpenTag-leser kan lese.

TigerTag: SimplyPrint programmerer en åpen TigerTag-brikke, som enhver TigerTag-leser kan lese.

Bambu Lab og Snapmaker U1-brikker er signert av printerprodusenten, så vi kan ikke skrive til dem, men vi kan skrive til de andre. På disse printerne holder SimplyPrint oversikt over spolen i stedet.

Les fra NFC-brikke
Merke
Materiale
Farge
Spole
Gjenværende vekt 0 g av 1000 g
SimplyPrint OpenSpool OpenTag Bambu Lab Creality OpenPrintTag TigerTag

Slicerprofiler for FormFutura Kratos PC CF10

Ingen slicer vi kjenner til har en egen profil for det. Start med slicerens generiske PC-profil og angi temperaturene ovenfor.

Spesifikasjoner for FormFutura Kratos PC CF10

Temperaturer, materiale og spoler, slik FormFutura oppgir dem i Open Filament Database.

Print

Dysetemperatur 270-310 °C
Printplatetemperatur 100-130 °C
Herdet dyse Nødvendig: det er slipende

Materiale

Materiale PC
Egenskaper Slipende, Karbonfiberfylt
Tetthet 1.22 g/cm³
Merke fra Nederland

Spoler

Diameter 1.75 mm
Spolestørrelser 500 g, 1 kg, 2.3 kg, 4.5 kg og 8 kg
Farger 1
Påfyll uten spole Ukjent

Dokumenter

Teknisk datablad Last ned fra FormFutura
Sikkerhetsdatablad Last ned fra FormFutura

Er disse dataene feil? Rediger dem i Open Filament Database: Endringen vises på denne siden ved neste import. Filamentets fil på GitHub

Sammenlign FormFutura Kratos PC CF10 med lignende filamenter

Samme type filament fra andre merker, med lignende overflate og temperaturer, som du kan kjøpe.

Ofte stilte spørsmål

Hvilken temperatur skal jeg printe FormFutura Kratos PC CF10 ved?

FormFutura oppgir en dysetemperatur på 270-310 °C og en printplatetemperatur på 100-130 °C. Begynn midt i intervallet og juster for printeren din.

Hvilke 3D-printere kan skrive ut FormFutura Kratos PC CF10?

68 printere i katalogen vår skriver det ut bra, basert på temperaturene, kabinett og ekstruder, for eksempel Bambu Lab X1-Carbon Combo, Bambu Lab P2S Combo og Bambu Lab P2S.

Har FormFutura Kratos PC CF10 en NFC- eller RFID-brikke?

Ikke fra FormFutura, så vidt vi vet. SimplyPrint kan skrive en brikke for den til Creality CFS, Anycubic ACE, OpenPrintTag, ELEGOO Canvas, OpenSpool, QidiTech, OpenTag og TigerTag, slik at spolen fungerer som systemprodusentens egen.

Finnes det en slicerprofil for FormFutura Kratos PC CF10?

Ikke en egen variant vi kjenner til. Bruk slicerens generiske PC-profil med temperaturene ovenfor.

Trenger jeg en herdet dyse for FormFutura Kratos PC CF10?

Ja. Det er fiberfylt og sliter raskt ut en messingdyse. Bruk en dyse av herdet stål eller en annen slitesterk dyse.

Filamentdata: Open Filament Database, en åpen katalog vedlikeholdt av fellesskapet som SimplyPrint bidrar til å drive. Bruksdata, printervurderinger og NFC-støtte tilhører SimplyPrint.