Spectrum The Filament PLA

Fra Spectrum, Polen PLA

  • Basalt Grey
  • Bison Brown
  • Circuit Green
  • Cloud Grey
  • Lite Black
  • Lite Blue
  • Lite Green
  • Lite Grey
  • Lite Magenta
  • Lite Orange
  • Lite Red
  • Lite Silver
  • Lite White
  • Lite Yellow
  • Machinery Orange
  • Midnight Black
  • Performance Blue
  • Silver Aluminium
  • Sky Blue
  • +6

Hvordan skriver jeg det ut?

Dyse
190-230 °C
Printplate
50-70 °C
Diameter
1.75 mm

Spectrum The Filament PLA på et øyeblikk

Spectrum The Filament PLA er PLA-filament fra Spectrum, et merke fra Polen. Skriv det ut med dysen på 190-230 °C og printplaten på 50-70 °C. Den finnes i 25 farger, på 1 kg, 3 kg og 5 kg-spoler.

Materiale
PLA
Dyse
190-230 °C
Printplate
50-70 °C
Diameter
1.75 mm
Spolestørrelser
1 kg, 3 kg og 5 kg
Farger
25
Alle spesifikasjoner

Spectrum The Filament PLA-farger

    • Basalt Grey
    Basalt Grey
    • Bison Brown
    Bison Brown
    • Circuit Green
    Circuit Green
    • Cloud Grey
    Cloud Grey
    • Lite Black
    Lite Black
    • Lite Blue
    Lite Blue
    • Lite Green
    Lite Green
    • Lite Grey
    Lite Grey
    • Lite Magenta
    Lite Magenta
    • Lite Orange
    Lite Orange
    • Lite Red
    Lite Red
    • Lite Silver
    Lite Silver
    • Lite White
    Lite White
    • Lite Yellow
    Lite Yellow
    • Machinery Orange
    Machinery Orange
    • Midnight Black
    Midnight Black
    • Performance Blue
    Performance Blue
    • Silver Aluminium
    Silver Aluminium
    • Sky Blue
    Sky Blue
    • Sma Purple
    Sma Purple
    • Sorbet Yellow
    Sorbet Yellow
    • Strawberry Pink
    Strawberry Pink
    • Technical Red
    Technical Red
    • Traffic White
    Traffic White
    • Wood Ash
    Wood Ash

Hvor kan du kjøpe Spectrum The Filament PLA

Vi kjenner foreløpig ikke til noen butikk som selger det. Amazon kan ha det.

Amazon

Søk etter Spectrum The Filament PLA på Amazon. Lenken åpner Amazon for landet ditt, hvis det finnes en.

Søk på Amazon Partnerlenke

Informasjon om partnerlenker: Enkelte lenker på denne siden er partnerlenker. Vi kan motta provisjon hvis du kjøper noe, uten ekstra kostnad for deg. Som Amazon-partner tjener vi på kvalifiserte kjøp.

Printere for Spectrum The Filament PLA

PLA er et grunnleggende materiale som praktisk talt alle 3D-printere skriver ut: 747 av de 747 printerne i katalogen vår skriver det ut godt. Nedenfor er printerne som SimplyPrint-brukere oftest skriver ut med.

Spectrum The Filament PLA i en AMS, CFS eller ACE Pro, og NFC-brikken

I en enhet for flere materialer

PLA er typen filament multimaterialenheter er laget for.

Open Filament Database registrerer foreløpig ikke spolens størrelse eller om den er av papp: Sjekk at den passer i enheten din.

NFC- og RFID-brikker

Vi kjenner ikke til at Spectrum setter brikker på spolene sine. SimplyPrint programmerer en for systemet du bruker, slik at spolen fungerer som systemprodusentens egen:

Creality CFS: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at Creality-printere leser den som sin egen.

Anycubic ACE: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at Anycubic-printere leser den som sin egen.

OpenPrintTag: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at Prusa-printere leser den som sin egen.

ELEGOO Canvas: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at ELEGOO-printere leser den som sin egen.

OpenSpool: SimplyPrint programmerer en åpen OpenSpool-brikke, som enhver OpenSpool-leser kan lese.

QidiTech: SimplyPrint programmerer en brikke for denne spolen, slik at QIDI-printere leser den som sin egen.

OpenTag: SimplyPrint programmerer en åpen OpenTag-brikke, som enhver OpenTag-leser kan lese.

TigerTag: SimplyPrint programmerer en åpen TigerTag-brikke, som enhver TigerTag-leser kan lese.

Bambu Lab og Snapmaker U1-brikker er signert av printerprodusenten, så vi kan ikke skrive til dem, men vi kan skrive til de andre. På disse printerne holder SimplyPrint oversikt over spolen i stedet.

Les fra NFC-brikke
Merke
Materiale
Farge
Spole
Gjenværende vekt 0 g av 1000 g
SimplyPrint OpenSpool OpenTag Bambu Lab Creality OpenPrintTag TigerTag

Slicerprofiler for Spectrum The Filament PLA

Ingen slicer vi kjenner til har en egen profil for det. Start med slicerens generiske PLA-profil og angi temperaturene ovenfor.

Hva SimplyPrint-brukere gjør med Spectrum The Filament PLA

Fra spolene og utskriftene til SimplyPrint-kontoer, telt samlet per 23 Oct 2026. Ingen konto kan identifiseres.

Ha den på lager
Brukes av flere SimplyPrint-brukere

Spesifikasjoner for Spectrum The Filament PLA

Temperaturer, materiale og spoler, slik Spectrum oppgir dem i Open Filament Database.

Print

Dysetemperatur 190-230 °C
Printplatetemperatur 50-70 °C
Herdet dyse Ikke oppført som abrasivt

Materiale

Materiale PLA
Egenskaper Ukjent
Tetthet 1.54 g/cm³
Merke fra Polen

Spoler

Diameter 1.75 mm
Spolestørrelser 1 kg, 3 kg og 5 kg
Farger 25
Påfyll uten spole Ukjent

Er disse dataene feil? Rediger dem i Open Filament Database: Endringen vises på denne siden ved neste import. Filamentets fil på GitHub

Sammenlign Spectrum The Filament PLA med lignende filamenter

Samme type filament fra andre merker, med lignende overflate og temperaturer, som du kan kjøpe.

Ofte stilte spørsmål

Hvilken temperatur skal jeg printe Spectrum The Filament PLA ved?

Spectrum oppgir en dysetemperatur på 190-230 °C og en printplatetemperatur på 50-70 °C. Begynn midt i intervallet og juster for printeren din.

Hvilke 3D-printere kan skrive ut Spectrum The Filament PLA?

Nesten alle: PLA er et grunnleggende materiale som nesten alle 3D-printere kan skrive ut, og 747 av de 747 printerne i katalogen vår kan skrive det ut godt.

Har Spectrum The Filament PLA en NFC- eller RFID-brikke?

Ikke fra Spectrum, så vidt vi vet. SimplyPrint kan skrive en brikke for den til Creality CFS, Anycubic ACE, OpenPrintTag, ELEGOO Canvas, OpenSpool, QidiTech, OpenTag og TigerTag, slik at spolen fungerer som systemprodusentens egen.

Finnes det en slicerprofil for Spectrum The Filament PLA?

Ikke en egen variant vi kjenner til. Bruk slicerens generiske PLA-profil med temperaturene ovenfor.

Filamentdata: Open Filament Database, en åpen katalog vedlikeholdt av fellesskapet som SimplyPrint bidrar til å drive. Bruksdata, printervurderinger og NFC-støtte tilhører SimplyPrint.