Spectrum PETG FX120

Od Spectrum, Polska PETG

  • Iron Grey
  • Natural
  • Obsidian Black

Jak go wydrukować?

Dysza
240-260 °C
Stół
80 °C
Średnica
1.75 mm

Przegląd: Spectrum PETG FX120

Spectrum PETG FX120 to filament PETG marki Spectrum, marki z kraju Polska. Drukować przy temperaturze dyszy 240-260 °C i stołu 80 °C. Występuje w 3 kolorach, na szpulach 500 g i 1 kg.

Materiał
PETG
Dysza
240-260 °C
Stół
80 °C
Średnica
1.75 mm
Rozmiary szpul
500 g i 1 kg
Kolory
3
Wszystkie specyfikacje

Kolory filamentu Spectrum PETG FX120

    • Iron Grey
    Iron Grey
    • Natural
    Natural
    • Obsidian Black
    Obsidian Black

Gdzie kupić Spectrum PETG FX120

Nie jest jeszcze znany sklep, który go sprzedaje. Amazon może go mieć.

Amazon

W Amazon można wyszukać Spectrum PETG FX120. Link otworzy Amazon dla danego kraju, jeśli jest dostępny.

Wyszukać w Amazon Link partnerski

Informacja o linkach partnerskich: Niektóre linki na tej stronie są linkami partnerskimi. Możemy otrzymać prowizję za dokonanie zakupu bez dodatkowych kosztów dla kupującego. Jako partner Amazon zarabiamy na kwalifikujących się zakupach.

Drukarki do Spectrum PETG FX120

PETG to podstawowy materiał, który dobrze drukuje praktycznie każda drukarka 3D: 703 z 747 drukarek w naszym katalogu dobrze go drukuje. Poniżej znajdują się te, z których użytkownicy SimplyPrint korzystają najczęściej.

  • Drukarka 3D Bambu Lab P1S
    Bambu Lab P1S
    1,500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Bambu Lab A1
    Bambu Lab A1
    1,000+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Creality Ender-3
    Creality Ender-3
    500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Creality Ender-3 v2
    Creality Ender-3 v2
    500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Bambu Lab P1S Combo
    Bambu Lab P1S Combo
    1,000+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Creality Ender-3 Pro
    Creality Ender-3 Pro
    500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Bambu Lab A1 Combo
    Bambu Lab A1 Combo
    500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Creality Ender-3 V3 SE
    Creality Ender-3 V3 SE
    500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Bambu Lab A1 Mini
    Bambu Lab A1 Mini
    500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Bambu Lab X1-Carbon Combo
    Bambu Lab X1-Carbon Combo
    500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Bambu Lab P2S Combo
    Bambu Lab P2S Combo
    500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं
  • Drukarka 3D Creality K1 Max
    Creality K1 Max
    500+ प्रिंटर SimplyPrint का उपयोग करते हैं

Spectrum PETG FX120 w AMS, CFS lub ACE Pro oraz jego tag NFC

W jednostce wielomateriałowej

PETG to rodzaj filamentu, dla którego stworzono systemy wielomateriałowe.

Open Filament Database nie zawiera jeszcze informacji o rozmiarze szpuli ani o tym, czy jest tekturowa: należy sprawdzić, czy pasuje do urządzenia.

Tagi NFC i RFID

Spectrum, o ile wiadomo, nie umieszcza tagów na swoich szpulach. SimplyPrint zapisuje tag dla używanego systemu, dzięki czemu szpula działa jak własna szpula producenta systemu:

Creality CFS: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki Creality odczytują ją jak własną.

Anycubic ACE: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki Anycubic odczytują ją jak własną.

OpenPrintTag: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki Prusa odczytują ją jak własną.

ELEGOO Canvas: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki ELEGOO odczytują ją jak własną.

OpenSpool: SimplyPrint zapisuje otwarty tag OpenSpool, który może odczytać każdy czytnik OpenSpool.

QidiTech: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki QIDI odczytują ją jak własną.

OpenTag: SimplyPrint zapisuje otwarty tag OpenTag, który może odczytać każdy czytnik OpenTag.

TigerTag: SimplyPrint zapisuje otwarty tag TigerTag, który może odczytać każdy czytnik TigerTag.

Tagi Bambu Lab i Snapmaker U1 są podpisane przez producenta drukarki, więc nie można ich zapisywać, ale pozostałe można zapisywać. W tych drukarkach SimplyPrint śledzi szpulę.

Odczyt ze znacznika NFC
Marka
Materiał
Kolor
Szpula
Pozostała masa 0 g z 1000 g
SimplyPrint OpenSpool OpenTag Bambu Lab Creality OpenPrintTag TigerTag

Profile slicera dla Spectrum PETG FX120

Nie znamy slicera z własnym profilem dla tego filamentu. Należy zacząć od ogólnego profilu PETG w używanym slicerze i ustawić powyższe temperatury.

Specyfikacja filamentu Spectrum PETG FX120

Temperatury, materiał i szpule podane przez Spectrum w Open Filament Database.

Drukowanie

Temperatura dyszy 240-260 °C
Temperatura stołu 80 °C
Hartowana dysza Nieznane

Materiał

Materiał PETG
Właściwości Nieznane
Gęstość 1.13 g/cm³
Marka z Polska

Szpule

Średnica 1.75 mm
Rozmiary szpul 500 g i 1 kg
Kolory 3
Wkłady bez szpuli Nieznane

Czy te dane są nieprawidłowe? Edytuj je w Open Filament Database: poprawka pojawi się na tej stronie przy następnym imporcie. Plik filamentu w serwisie GitHub

Porównaj Spectrum PETG FX120 z podobnymi filamentami

Podobny filament innych marek, o zbliżonym wykończeniu i temperaturach, dostępny w sprzedaży.

Najczęściej zadawane pytania

W jakiej temperaturze drukować filament Spectrum PETG FX120?

Spectrum podaje temperaturę dyszy 240-260 °C i stołu 80 °C. Należy zacząć od środka zakresu i dostosować ustawienia do drukarki.

Które drukarki 3D obsługują Spectrum PETG FX120?

Praktycznie każda: PETG to podstawowy materiał, który dobrze drukuje niemal każda drukarka 3D, a 703 z 747 drukarek w naszym katalogu dobrze go drukuje.

Czy filament Spectrum PETG FX120 ma tag NFC lub RFID?

O ile wiadomo, nie od Spectrum. SimplyPrint może zapisać dla niej znacznik do systemów Creality CFS, Anycubic ACE, OpenPrintTag, ELEGOO Canvas, OpenSpool, QidiTech, OpenTag i TigerTag, dzięki czemu szpula działa jak oryginalna szpula producenta systemu.

Czy istnieje profil slicera dla Spectrum PETG FX120?

Nie wiadomo, aby istniał własny profil. Należy użyć ogólnego profilu PETG w slicerze z powyższymi temperaturami.

Dane filamentu: Open Filament Database, otwarty katalog utrzymywany przez społeczność, w którego prowadzeniu pomaga SimplyPrint. Dane o użyciu, oceny drukarek i obsługa NFC są własnością SimplyPrint.