FormFutura Premium PLA

Od FormFutura, Niderlandy PLA

  • Atomic Green
  • C.C.Transparent
  • Dutch Orange
  • Flaming Red
  • Frosty White
  • Ocean Blue
  • Robotic Grey
  • Solar Yellow
  • Strong Black
  • Sweet Purple

Jak go wydrukować?

Dysza
185-211 °C
Stół
50-60 °C
Średnica
1.75 mm i 2.85 mm

Przegląd: FormFutura Premium PLA

FormFutura Premium PLA to filament PLA marki FormFutura, marki z kraju Niderlandy. Drukować przy temperaturze dyszy 185-211 °C i stołu 50-60 °C. Występuje w 10 kolorach, na szpulach 250 g, 1 kg, 2.3 kg, 4.5 kg i 8 kg.

Materiał
PLA
Dysza
185-211 °C
Stół
50-60 °C
Średnica
1.75 mm i 2.85 mm
Rozmiary szpul
250 g, 1 kg, 2.3 kg, 4.5 kg i 8 kg
Kolory
10
Wszystkie specyfikacje

Kolory filamentu FormFutura Premium PLA

    • Atomic Green
    Atomic Green
    • C.C.Transparent
    C.C.Transparent Półprzezroczysty
    • Dutch Orange
    Dutch Orange
    • Flaming Red
    Flaming Red
    • Frosty White
    Frosty White
    • Ocean Blue
    Ocean Blue
    • Robotic Grey
    Robotic Grey
    • Solar Yellow
    Solar Yellow
    • Strong Black
    Strong Black
    • Sweet Purple
    Sweet Purple

Gdzie kupić FormFutura Premium PLA

Nie jest jeszcze znany sklep, który go sprzedaje. Amazon może go mieć.

Amazon

W Amazon można wyszukać FormFutura Premium PLA. Link otworzy Amazon dla danego kraju, jeśli jest dostępny.

Wyszukać w Amazon Link partnerski

Informacja o linkach partnerskich: Niektóre linki na tej stronie są linkami partnerskimi. Możemy otrzymać prowizję za dokonanie zakupu bez dodatkowych kosztów dla kupującego. Jako partner Amazon zarabiamy na kwalifikujących się zakupach.

Drukarki do FormFutura Premium PLA

PLA to podstawowy materiał, który dobrze drukuje praktycznie każda drukarka 3D: 747 z 747 drukarek w naszym katalogu dobrze go drukuje. Poniżej znajdują się te, z których użytkownicy SimplyPrint korzystają najczęściej.

FormFutura Premium PLA w AMS, CFS lub ACE Pro oraz jego tag NFC

W jednostce wielomateriałowej

PLA to rodzaj filamentu, dla którego stworzono systemy wielomateriałowe.

Open Filament Database nie zawiera jeszcze informacji o rozmiarze szpuli ani o tym, czy jest tekturowa: należy sprawdzić, czy pasuje do urządzenia.

Tagi NFC i RFID

FormFutura, o ile wiadomo, nie umieszcza tagów na swoich szpulach. SimplyPrint zapisuje tag dla używanego systemu, dzięki czemu szpula działa jak własna szpula producenta systemu:

Creality CFS: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki Creality odczytują ją jak własną.

Anycubic ACE: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki Anycubic odczytują ją jak własną.

OpenPrintTag: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki Prusa odczytują ją jak własną.

ELEGOO Canvas: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki ELEGOO odczytują ją jak własną.

OpenSpool: SimplyPrint zapisuje otwarty tag OpenSpool, który może odczytać każdy czytnik OpenSpool.

QidiTech: SimplyPrint zapisuje tag dla tej szpuli, dzięki czemu drukarki QIDI odczytują ją jak własną.

OpenTag: SimplyPrint zapisuje otwarty tag OpenTag, który może odczytać każdy czytnik OpenTag.

TigerTag: SimplyPrint zapisuje otwarty tag TigerTag, który może odczytać każdy czytnik TigerTag.

Tagi Bambu Lab i Snapmaker U1 są podpisane przez producenta drukarki, więc nie można ich zapisywać, ale pozostałe można zapisywać. W tych drukarkach SimplyPrint śledzi szpulę.

Odczyt ze znacznika NFC
Marka
Materiał
Kolor
Szpula
Pozostała masa 0 g z 1000 g
SimplyPrint OpenSpool OpenTag Bambu Lab Creality OpenPrintTag TigerTag

Profile slicera dla FormFutura Premium PLA

Nie znamy slicera z własnym profilem dla tego filamentu. Należy zacząć od ogólnego profilu PLA w używanym slicerze i ustawić powyższe temperatury.

Specyfikacja filamentu FormFutura Premium PLA

Temperatury, materiał i szpule podane przez FormFutura w Open Filament Database.

Drukowanie

Temperatura dyszy 185-211 °C
Temperatura stołu 50-60 °C
Hartowana dysza Nieoznaczony jako ścierny

Materiał

Materiał PLA
Właściwości Niektóre kolory: Półprzezroczysty
Gęstość 1.24 g/cm³
Marka z Niderlandy

Szpule

Średnica 1.75 mm i 2.85 mm
Rozmiary szpul 250 g, 1 kg, 2.3 kg, 4.5 kg i 8 kg
Kolory 10
Wkłady bez szpuli Nieznane

Czy te dane są nieprawidłowe? Edytuj je w Open Filament Database: poprawka pojawi się na tej stronie przy następnym imporcie. Plik filamentu w serwisie GitHub

Porównaj FormFutura Premium PLA z podobnymi filamentami

Podobny filament innych marek, o zbliżonym wykończeniu i temperaturach, dostępny w sprzedaży.

Najczęściej zadawane pytania

W jakiej temperaturze drukować filament FormFutura Premium PLA?

FormFutura podaje temperaturę dyszy 185-211 °C i stołu 50-60 °C. Należy zacząć od środka zakresu i dostosować ustawienia do drukarki.

Które drukarki 3D obsługują FormFutura Premium PLA?

Praktycznie każda: PLA to podstawowy materiał, który dobrze drukuje niemal każda drukarka 3D, a 747 z 747 drukarek w naszym katalogu dobrze go drukuje.

Czy filament FormFutura Premium PLA ma tag NFC lub RFID?

O ile wiadomo, nie od FormFutura. SimplyPrint może zapisać dla niej znacznik do systemów Creality CFS, Anycubic ACE, OpenPrintTag, ELEGOO Canvas, OpenSpool, QidiTech, OpenTag i TigerTag, dzięki czemu szpula działa jak oryginalna szpula producenta systemu.

Czy istnieje profil slicera dla FormFutura Premium PLA?

Nie wiadomo, aby istniał własny profil. Należy użyć ogólnego profilu PLA w slicerze z powyższymi temperaturami.

Dane filamentu: Open Filament Database, otwarty katalog utrzymywany przez społeczność, w którego prowadzeniu pomaga SimplyPrint. Dane o użyciu, oceny drukarek i obsługa NFC są własnością SimplyPrint.