Cookiecad PLA

Cookiecad tarafından, ABD PLA

  • Black
  • Black Star Stuff
  • Blue Chip Marble
  • Blue Ombré
  • Blue Ombré Elixir
  • Blue Pearl
  • Blue Star Stuff
  • Bubblegum Pink
  • Candy Apple Red
  • Coral
  • Fairy Floss (pink → purple → blue)
  • Funfetti Clear with Rainbow Glitter
  • Gold Dust Clear with Gold Glitter
  • Granite Mixer
  • Gray Ombré
  • Green Apple
  • Hot Pink
  • Lavender \ Purple
  • Lavender Chip Marble
  • +24

Bunu nasıl yazdırırım?

Nozül
190-230 °C
Tabla
50-70 °C
Çap
1.75 mm

1 slicer'da hazır profil

Genel bakış: Cookiecad PLA

Cookiecad PLA, ABD kökenli bir marka olan Cookiecad'in PLA filamentidir. Nozülü 190-230 °C, tablayı 50-70 °C sıcaklığa ayarlayıp baskı alın. 43 renkte, 1 kg makaralarda sunulur.

Malzeme
PLA
Nozül
190-230 °C
Tabla
50-70 °C
Çap
1.75 mm
Makara boyutları
1 kg
Renkler
43
Tüm teknik özellikler

Cookiecad PLA renkleri

    • Black
    Black
    • Black Star Stuff
    Black Star Stuff Yarı saydam · Simli
    • Blue Chip Marble
    Blue Chip Marble
    • Blue Ombré
    Blue Ombré Geçişli
    • Blue Ombré Elixir
    Blue Ombré Elixir Yanardöner
    • Blue Pearl
    Blue Pearl Yanardöner · UV'ye duyarlı
    • Blue Star Stuff
    Blue Star Stuff Yarı saydam · Simli
    • Bubblegum Pink
    Bubblegum Pink
    • Candy Apple Red
    Candy Apple Red
    • Coral
    Coral
    • Fairy Floss (pink → purple → blue)
    Fairy Floss (pink → purple → blue) Yarı saydam · Simli · Geçişli
    • Funfetti Clear with Rainbow Glitter
    Funfetti Clear with Rainbow Glitter Yarı saydam · Simli
    • Gold Dust Clear with Gold Glitter
    Gold Dust Clear with Gold Glitter Yarı saydam · Simli
    • Granite Mixer
    Granite Mixer Çok renkli (ko-ekstrüde)
    • Gray Ombré
    Gray Ombré Geçişli
    • Green Apple
    Green Apple
    • Hot Pink
    Hot Pink
    • Lavender \ Purple
    Lavender \ Purple
    • Lavender Chip Marble
    Lavender Chip Marble
    • Lavender Elixir
    Lavender Elixir Yanardöner
    • Magenta Elixir
    Magenta Elixir Yanardöner · Geçişli
    • Mermaid Mixer
    Mermaid Mixer Çok renkli (ko-ekstrüde)
    • Mint Chip Marble
    Mint Chip Marble
    • Mint Star Stuff
    Mint Star Stuff Yarı saydam · Simli
    • Moonstone
    Moonstone Yanardöner · UV'ye duyarlı · Çok renkli (ko-ekstrüde)
    • Pale Blue Dot
    Pale Blue Dot
    • Pale Yellow
    Pale Yellow
    • Pink Chip Marble
    Pink Chip Marble
    • Pink Ombré
    Pink Ombré Geçişli
    • Pink Ombré Elixir
    Pink Ombré Elixir Yanardöner
    • Pink Star Stuff
    Pink Star Stuff Yarı saydam · Simli
    • Purple Ombré
    Purple Ombré Geçişli
    • Purple Star Stuff
    Purple Star Stuff Yarı saydam · Simli
    • Ruby Red Elixir
    Ruby Red Elixir Yanardöner
    • Star Dust Glitter Black
    Star Dust Glitter Black Simli
    • Sunrise (pink → orange → yellow)
    Sunrise (pink → orange → yellow) Geçişli
    • Sunrise Mixer
    Sunrise Mixer Çok renkli (ko-ekstrüde)
    • Sunset (dark blue → purple → magenta)
    Sunset (dark blue → purple → magenta) Geçişli
    • Sunset Mixer
    Sunset Mixer Çok renkli (ko-ekstrüde)
    • Unicorn (pink → blue → purple)
    Unicorn (pink → blue → purple) Geçişli
    • Unicorn Mixer
    Unicorn Mixer Çok renkli (ko-ekstrüde)
    • Vanilla Blueberry
    Vanilla Blueberry
    • Vanilla Redberry
    Vanilla Redberry
    • Pumpkin Spice
    Pumpkin Spice Artık satılmıyor

Cookiecad PLA nereden alınır

Henüz bunu satan bir mağaza bilmiyoruz. Amazon'da bulunabilir.

Amazon

Amazon'da Cookiecad PLA arayın. Bağlantı, varsa ülkenizdeki Amazon'u açar.

Amazon'da ara Affiliate bağlantısı

Affiliate açıklaması: Bu sayfadaki bazı bağlantılar affiliate bağlantılarıdır. Satın alma yaparsanız size ek maliyet olmadan komisyon kazanabiliriz. Amazon Associate olarak, nitelikli satın alımlardan gelir elde ederiz.

Cookiecad PLA için yazıcılar

PLA, neredeyse her 3D yazıcının basabildiği temel bir malzemedir: kataloğumuzdaki 747 yazıcının 747 tanesi bunu iyi basar. Aşağıda SimplyPrint kullanıcılarının en çok kullandığı yazıcılar yer alır.

Cookiecad PLA'in AMS, CFS veya ACE Pro'daki kullanımı ve NFC etiketi

Çok malzemeli ünitede

PLA, çoklu malzeme ünitelerinin kullanımı için tasarlanan filament türüdür.

Open Filament Database, makaranın boyutunu veya karton olup olmadığını henüz kaydetmiyor: ünitenize uyup uymadığını kontrol edin.

NFC ve RFID etiketleri

Bildiğimiz kadarıyla Cookiecad, makaralarına etiket koymuyor. SimplyPrint, kullandığınız sistem için bir etiket yazar, böylece makara sistem üreticisinin kendi makarası gibi çalışır:

Creality CFS: SimplyPrint bu makara için bir etiket yazar, böylece Creality yazıcılar onu kendi makaraları gibi okur.

Anycubic ACE: SimplyPrint bu makara için bir etiket yazar, böylece Anycubic yazıcılar onu kendi makaraları gibi okur.

OpenPrintTag: SimplyPrint bu makara için bir etiket yazar, böylece Prusa yazıcılar onu kendi makaraları gibi okur.

ELEGOO Canvas: SimplyPrint bu makara için bir etiket yazar, böylece ELEGOO yazıcılar onu kendi makaraları gibi okur.

OpenSpool: SimplyPrint, her OpenSpool okuyucunun okuyabileceği açık bir OpenSpool etiketi yazar.

QidiTech: SimplyPrint bu makara için bir etiket yazar, böylece QIDI yazıcılar onu kendi makaraları gibi okur.

OpenTag: SimplyPrint, her OpenTag okuyucunun okuyabileceği açık bir OpenTag etiketi yazar.

TigerTag: SimplyPrint, her TigerTag okuyucunun okuyabileceği açık bir TigerTag etiketi yazar.

Bambu Lab ve Snapmaker U1 etiketleri yazıcı üreticisi tarafından imzalandığından bunlara yazamıyoruz, ancak diğerlerine yazabiliyoruz. Bu yazıcılarda SimplyPrint bunun yerine makarayı takip eder.

NFC etiketinden oku
Marka
Malzeme
Renk
Makara
Kalan ağırlık 1000 g üzerinden 0 g
SimplyPrint OpenSpool OpenTag Bambu Lab Creality OpenPrintTag TigerTag

Cookiecad PLA slicer profilleri

Slicer üreticileri ve Cookiecad tarafından hazırlanmış, SimplyPrint çevrimiçi slicer'ına entegre profiller: filamenti seçin ve tarayıcınızda dilimleyin.

SimplyPrint kullanıcıları Cookiecad PLA ile ne yapıyor

23 Oct 2026 itibarıyla, SimplyPrint hesaplarındaki makara ve baskılardan toplu olarak hesaplanmıştır. Hiçbir hesap birbirinden ayırt edilemez.

Stokta bulundurun
Birden fazla SimplyPrint kullanıcısı tarafından kullanılıyor
Hobi kullanıcıları
Birden fazla SimplyPrint kullanıcısı tarafından kullanılıyor

Cookiecad PLA özellikleri

Cookiecad'ın Open Filament Database'te verdiği sıcaklıklar, malzeme ve makaralar.

Yazdırılıyor

Nozül sıcaklığı 190-230 °C
Tabla sıcaklığı 50-70 °C
Sertleştirilmiş nozül Bilinmiyor

Malzeme

Malzeme PLA
Özellikler Bazı renkler: Yarı saydam, Simli, Geçişli, Yanardöner, UV'ye duyarlı, Çok renkli (ko-ekstrüde)
Yoğunluk 1.24 g/cm³
Marka menşei ABD

Makaralar

Çap 1.75 mm
Makara boyutları 1 kg
Renkler 43
Makarasız yeniden dolumlar Bilinmiyor

Bu veri yanlış mı? Open Filament Database'de düzenleyin: düzeltme sonraki içe aktarmada bu sayfaya yansır. Filamentin GitHub'daki dosyası

Cookiecad PLA'i benzer filamentlerle karşılaştır

Satın alabileceğiniz, benzer yüzey ve sıcaklıklara sahip diğer markaların aynı tür filamentleri.

Sık sorulan sorular

Cookiecad PLA'i hangi sıcaklıkta yazdırmalıyım?

Cookiecad, nozül sıcaklığını 190-230 °C, tabla sıcaklığını 50-70 °C olarak belirtir. Aralığın ortasından başlayın ve yazıcınıza göre ayarlayın.

Hangi 3D yazıcılar Cookiecad PLA yazdırabilir?

Neredeyse tümü: PLA, neredeyse her 3D yazıcının yazdırabildiği temel bir malzemedir ve kataloğumuzdaki 747 yazıcının 747 tanesi bununla iyi baskı alır.

Cookiecad PLA'te NFC veya RFID etiketi var mı?

Bildiğimiz kadarıyla Cookiecad tarafından sağlanmıyor. SimplyPrint, Creality CFS, Anycubic ACE, OpenPrintTag, ELEGOO Canvas, OpenSpool, QidiTech, OpenTag ve TigerTag için bunun etiketini yazabilir, böylece makara sistem üreticisinin kendi makarası gibi çalışır.

Cookiecad PLA için slicer profili var mı?

Evet, PrusaSlicer içinde bulunur ve SimplyPrint'in çevrimiçi slicer'ına entegredir.

Filament verileri: SimplyPrint'in yönetimine yardımcı olduğu açık, topluluk tarafından sürdürülen bir katalog olan Açık Filament Veritabanı'ndan alınır. Kullanım istatistikleri, yazıcı derecelendirmeleri ve NFC desteği SimplyPrint'e aittir.